Division 2
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Kane Hetherington | ARC Campbelltown | No | - | |
[8] | Yin Jean Chong | Adelaide Uni Squash Club | No | - | |
[5] | Daniel Haustead | Adelaide Uni Squash Club | No | - | |
[4] | Nicholas Calabrese | AU | Campbelltown Squash Club | No | - |
[3] | Bradley Sing | ZA | INEA YMCA | No | - |
[6] | Vince Trotta | Barossa Valley Squash Club (at the Rex) | No | - | |
[7] | Simon Palamara | AU | INEA YMCA | No | - |
[2] | Sam McKindlay | Adelaide Uni Squash Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2020-12-11 7:00pm | A1 | CSC - Court 3 |
Kane Hetherington [1]
|
Yin Jean Chong [8]
|
11-2, 12-10, 11-7 |
2020-12-11 8:00pm | A2 | CSC - Court 5 |
Daniel Haustead [5]
|
Nicholas Calabrese [4]
|
7-11, 6-11, 7-11 |
2020-12-11 7:30pm | A3 | CSC - Court 3 |
Bradley Sing [3]
|
Vince Trotta [6]
|
11-4, 11-7, 11-8 |
2020-12-11 7:30pm | A4 | CSC - Court 2 |
Simon Palamara [7]
|
Sam McKindlay [2]
|
11-9, 3-11, 4-11, 9-11 Normal |
2020-12-12 10:00am | A5 | CSC - Court 5 |
Kane Hetherington [1]
|
Nicholas Calabrese [4]
|
11-6, 13-11, 6-11, 8-11, 11-5 |
2020-12-12 10:30am | A6 | CSC - Court 5 |
Bradley Sing [3]
|
Sam McKindlay [2]
|
11-13, 6-11, 9-11 |
2020-12-12 1:10pm | A7 | CSC - Court 4 |
Kane Hetherington [1]
|
Sam McKindlay [2]
|
9-11, 11-8, 11-6, 11-6 |
2020-12-12 10:30am | B1 | CSC - Court 2 |
Yin Jean Chong [8]
|
Daniel Haustead [5]
|
9-11, 3-11, 12-10, 11-7, 5-11 |
2020-12-12 10:30am | B2 | CSC - Court 3 |
Vince Trotta [6]
|
Simon Palamara [7]
|
11-5, 11-6, 11-6 |
2020-12-12 12:30pm | B3 | CSC - Court 3 |
Daniel Haustead [5]
|
Vince Trotta [6]
|
10-12, 6-11, 6-11 |
2020-12-12 12:30pm | C1 | CSC - Court 4 |
Yin Jean Chong [8]
|
Simon Palamara [7]
|
12-14, 9-11, 11-8, 5-11 |
2020-12-12 12:30pm | H1 | CSC - Court 5 |
Nicholas Calabrese [4]
|
Bradley Sing [3]
|
10-12, 11-7, 8-11, 11-7, 11-6 |