GS 10
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Taylor WHITE | ZA | Gauteng Noord | No | - |
- | Amy Willson | ZA | Rustenburg High | No | - |
- | Mia De Wet | Rustenburg Primary | No | - | |
- | Tanishka Pillay | ZA | Northern suburbs Tennis Club | No | - |
- | Tamra Sweidan | Northern suburbs Tennis Club | No | - | |
- | Banele Xolo | Vosloorus Zakheni Tennis Club | No | - | |
- | Serena Valdes | US | Van der Westhuizen Tennis Academy | No | - |
- | Lisa Botha | ZA | Laerskool Lynnwood | No | - |
- | Yasmin Lombard | ZA | Van der Westhuizen Tennis Academy | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2021-08-21 8:45am | Box 1: X1 | GEHQ - Court 2 |
Tanishka Pillay
|
Banele Xolo
|
5-2 |
2021-08-21 11:45am | Box 1: X2 | GEHQ - Court 1 |
Tanishka Pillay
|
Yasmin Lombard
|
5-2 |
2021-08-22 8:30am | Box 1: X3 | GEHQ - Court 2 |
Tanishka Pillay
|
Taylor WHITE
|
6-1 |
2021-08-22 9:00am | Box 1: X4 | GEHQ - Court 1 |
Banele Xolo
|
Yasmin Lombard
|
3-4 |
2021-08-21 11:45am | Box 1: X5 | GEHQ - Court 2 |
Banele Xolo
|
Taylor WHITE
|
0-7 |
2021-08-21 9:30am | Box 1: X6 | GEHQ - Court 1 |
Yasmin Lombard
|
Taylor WHITE
|
1-6 |
2021-08-21 12:30pm | Box 2: X7 | GEHQ - Court 1 |
Tamra Sweidan
|
Serena Valdes
|
6-1 |
2021-08-22 11:30am | Box 2: X8 | GEHQ - Court 2 |
Tamra Sweidan
|
Lisa Botha
|
4-3 |
2021-08-21 9:30am | Box 2: X9 | GEHQ - Court 2 |
Tamra Sweidan
|
Amy Willson
|
7-0 |
2021-08-22 10:30am | Box 2: X10 | GEHQ - Court 1 |
Tamra Sweidan
|
Mia De Wet
|
0-7 |
2021-08-22 9:00am | Box 2: X11 | GEHQ - Court 2 |
Serena Valdes
|
Lisa Botha
|
6-1 |
2021-08-22 10:30am | Box 2: X12 | GEHQ - Court 2 |
Serena Valdes
|
Amy Willson
|
5-2 |
2021-08-22 12:00pm | A1 | GEHQ - Court 1 |
Tanishka Pillay
|
Tamra Sweidan
|
3-4 |
2021-08-22 12:00pm | A2 | GEHQ - Court 2 |
Mia De Wet
|
Taylor WHITE
|
4-3 |
2021-08-22 1:30pm | A3 | GEHQ - Court 3 |
Tamra Sweidan
|
Mia De Wet
|
3-4 |
2021-08-22 1:30pm | B1 | GEHQ - Court 5 |
Tanishka Pillay
|
Taylor WHITE
|
2-5 |
2021-08-22 12:30pm | C1 | GEHQ - Court 1 |
Yasmin Lombard
|
Amy Willson
|
2-5 |
2021-08-22 12:30pm | C2 | GEHQ - Court 2 |
Serena Valdes
|
Banele Xolo
|
1-6 |
2021-08-22 1:30pm | C3 | GEHQ - Court 6 |
Amy Willson
|
Banele Xolo
|
6-1 |
2021-08-22 1:30pm | D1 | GEHQ - Court 8 |
Yasmin Lombard
|
Serena Valdes
|
1-6 |
2021-08-21 11:00am | Box 2: X13 | GEHQ - |
Serena Valdes
|
Mia De Wet
|
3-4 |
2021-08-21 12:30pm | Box 2: X14 | GEHQ - Court 2 |
Lisa Botha
|
Amy Willson
|
3-4 |
2021-08-21 10:15am | Box 2: X15 | GEHQ - Court 1 |
Lisa Botha
|
Mia De Wet
|
2-5 |
2021-08-22 9:30am | Box 2: X16 | GEHQ - Court 1 |
Amy Willson
|
Mia De Wet
|
2-5 |
TBD | E3 | - |
|
Lisa Botha
|